Zamówienia już od 50 sztuk
Szyte w Polsce
Darmowa dostawa
Logo Socks Factory
PL
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Dzień Kolorowej Skarpetki i Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca witamy wiosnę – w tym roku zróbmy to w kolorowych skarpetkach nie do pary. Dlaczego? Aby symbolicznie uczcić Światowy Dzień Zespołu Downa. Postawmy krok w stronę większej widoczności osób z dodatkowym chromosomem – w naszym społeczeństwie. Bądźmy inkluzywni!

Światowy Dzień Zespołu Downa uwidacznia obecność tych, którzy żyją wśród nas, ale często pozostają społecznie niewidoczni. Mowa o osobach z dodatkowym, trzecim chromosomem w parze 21. 21 marca celebrujemy ich święto, nagłaśniając potrzebę widoczności i respektowania praw, a dodatkowo symbolicznie zakładamy kolorowe skarpety nie do pary. Dlaczego? Co to oznacza?

Kolorowe skarpety 21 marca – dlaczego je nosimy? Co symbolizują?

Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem święta ustanowionego już na początku XXI wieku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa oraz ze wsparciem ONZ. Mają podkreślić powierzchowne niedopasowanie osób z zespołem Downa – na polu genetycznym oraz społecznym. W ten sposób podkreślamy, że ludzie z dodatkowym chromosomem są pełnoprawnymi członkami i członkiniami naszego społeczeństwa, jednak nie zawsze są w nim wystarczająco widoczni. I właśnie dlatego kolorowe skarpetki stały się symbolem ich Święta. Pozornie niedopasowane, nadal pasują nam idealnie.

Kolory tolerancji

Manifestacja poprzez symbol czy kolor jest ważna również dla innych mniejszości i akcji społecznych. Tęcza społeczności LGBTQ+ czy też różowa wstążka, ściśle związana z profilaktyką i świadomością raka piersi są dzisiaj powszechnie znanymi i łatwymi do dekodowania symbolami. Nic dziwnego, że 21.03 posługujemy się więc kolejnym charakterystycznym elementem. My, zajmując się skarpetami na co dzień, bardzo chętnie dołączamy do celebracji Światowego Dnia Zespołu Downa, który jest tak ważny w kontekście budowania wspólnoty i szerzenia tolerancji. W związku z tym mamy propozycję dla wszystkich osób związanych z fundacjami, NGOS-ami i szeroko pojętą działalnością charytatywną. O co chodzi?

Chętnie udzielimy skarpetowego wsparcia. Napisz do nas!

Staramy się dokładać swoją cegiełkę – a raczej skarpetę – do wszelkich ważnych inicjatyw. I właśnie dlatego chętnie wesprzemy Twoją działalność na rzecz osób z zespołem Downa. Jeżeli planujesz jakąkolwiek zorganizowaną akcję związaną z noszeniem kolorowych skarpet nie do pary – jesteśmy! Chętnie przygotujemy pulę skarpetek na rzecz Twojej inicjatywy. Jeżeli interesują Cię szczegóły takiego wsparcia, to napisz do nas. Chętnie wysłuchamy Twojej historii i pokażemy, co możemy zrobić. A jako manufaktura skarpet czujemy, że w przekazaniu takiego symbolicznego gestu sprawdzimy się najlepiej 🙂

A do wszystkich osób, które świętują 21 marca – dziękujemy, że jesteście! Wasza obecność jest dla nas bardzo ważna. Mocno Was ściskamy i życzymy Wam samych kolorowych wspomnień – do kompletu lub nie!