Zamówienia już od 50 sztuk
Szyte w Polsce
Darmowa dostawa
Logo Socks Factory
PL
0
0,00  0 elementów

Brak produktów w koszyku.

Skarpetki szyte w rytmie Jazzu – Czyli Narodowe Forum Muzyki x Socks Factory

Muzyka towarzyszy nam od zarania dziejów. Nasi prehistoryczni przodkowie posługiwali się nią w wielu sytuacjach, chcąc wyrazić swoje emocje lub jako sposób komunikacji. Zapewne było to ciekawe zjawisko, biorąc pod uwagę, że pierwsze instrumenty zostały wynalezione około 40 000 tysięcy lat temu. Na szczęście teraz nie musimy się już o to martwić, ponieważ mamy dostęp i możliwości używania wielu instrumentów, które tworzą piękne kompozycje. Muzyka obecnie jest jedną z najważniejszych form sztuki i wyrazu kultury na całym świecie. Celem muzyki jest wywołanie całego spektrum emocji i uczuć u słuchaczy. Istnieje ogromna różnorodność gatunków muzycznych, które pozwalają każdemu znaleźć coś dla siebie i cieszyć się dźwiękami. W obecnych czasach mamy również całą masę miejsc, do których możemy się udać, jeśli chcemy doświadczyć muzyki na żywo.

Socksfactory producent skarpetSocksfactory producent skarpet

Jednym z takich miejsc, które promuje i rozpowszechnia miłość do muzyki jest Narodowe Forum Muzyki imienia Witolda Lutosławskiego, znajdujące się we Wrocławiu. Organizowane są tam przeróżne wydarzenia muzyczne, a sam budynek posiada kilka sal koncertowych, gdzie każda z nich jest dostosowana do prezentacji wszystkich rodzajów muzyki: od klasycznej poprzez jazz po muzykę alternatywną i elektroniczną. Jednym z takich wydarzeń muzycznych, którego organizacją zajmuje się NFM jest między innymi Jazztopad Festival.

Co w duszy gra? Czyli o koncertowej współpracy NFM i Socks Factory

Jazztopad Festival w tym roku doczekał się swojej 21 edycji, która planowana jest na jesień. W trakcie tego wydarzenia miłośnicy jazzu mogą celebrować koncerty mistrzów jazzu i muzyki improwizowanej oraz wspólnie odkrywać nowych artystów, a Ci którzy wybierają się po raz pierwszy lub w ogóle obcują po raz pierwszy z tego typem muzyki, mają szanse odkryć w sobie miłość i fascynację jazzem. Po prostu coś wspaniałego. Jednak cofając się nieco w czasie, a mianowicie do 20 edycji Jazztopadu, Narodowe Forum Muzyki postanowiło w tamtym czasie stworzyć wspólnie z Polskim producentem skarpet, wyjątkowe skarpetki jako merch do sklepu podczas festiwalu. Zastanawiacie się kto jest tym producentem? Oczywiście, że Socks Factory!

Kiedy zostaliśmy zaproszeni do współpracy, jedyną odpowiedzią jakiej mogliśmy udzielić było melodyjne – TAK! Skarpetki zostały zaprojektowane w dwóch wariantach kolorystycznych. Ciepłe odcienie pomarańczowego oraz bordowego koloru idealnie wpisują się w klimat tego festiwalu. Projektem grafiki, naniesionej na skarpetki zajęła się wrocławska graficzka Marta Gliwińska.

Socksfactory producent skarpetSocksfactory producent skarpet

Jazz otulający duszę i skarpetki otulające ciało

Niejednokrotnie wspominaliśmy, że każda forma sztuki, jest dla nas czymś niesamowicie ważnym i naszą pracę również utożsamiamy z tym pojęciem. Projektując spełniamy czyjeś marzenia, wymagania, ale również nasze, realizując to co kochamy najbardziej! Mamy nadzieję, że każdy posiadacz tych wyjątkowych skarpetek, niezależnie od tego czy jest miłośnikiem jazzu, czy dopiero rozpoczyna swoją muzyczną przygodę, chętnie tupnie nóżką odzianą w ową skarpetkę, w rytm kojących jazzowych dźwięków.

Z ogromną chęcią oraz zapałem zabierzemy się do realizacji podobnych projektów i wielu innych! Możesz zgłosić się do nas z każdym pomysłem a my zrobimy resztę. Serdecznie zapraszamy do współpracy i już nie możemy się doczekać kolejnych realizacji!